światła pozycyjne

ŚWIATŁA POZYCYJNE



Światła pozycyjne winniśmy włączać zawsze wtedy, gdy na zewnątrz zapada zmierzch. Tego rodzaju oświetlenia używa się zarówno na pojazdach drogowych jak i szynowych oraz statkach, tych powietrznych jak i wodnych. W jakim celu? Przede wszystkim, w celu poinformowania innych użytkowników dróg i tras o naszym aktualnym położeniu. Wszystko bowiem służy naszemu bezpieczeństwu.

Jak zamontować światła do jazdy dziennej ?



Niezbędny element każdego auta

Światła pozycyjne w samochodzie to niezwykle istotne wyposażenie pojazdu. Dwie białe lampy pozycyjne przednie – to konieczność z przodu naszego auta. Dwie czerwone lampy pozycyjne, widoczne w tylnej części samochodu – to niezbędny element z tyłu auta. W przypadku, gdy pojazd przekracza sześć metrów bądź, gdy wraz z dołączoną doń przyczepą również przekracza wyżej przytoczone sześć metrów, konieczne są dodatkowe żółte światła pozycyjne boczne. To bardzo istotne wyposażenie, bez którego nie zachowamy bezpieczeństwa na drodze. Winniśmy zatem pamiętać o tychże wytycznych, by nie zaszkodzić sobie i innym podróżującym. Wszyscy wiemy jak ważna jest pewność na drodze. Bądźmy zatem czujni i odpowiedzialni za siebie i ludzi wokół.

Może zainteresują Cię również Podświetlane lustra do domu. Kliknij lustra na tupolecam - Uzewnętrzniamy wnętrza

Sprawność świateł pozycyjnych

światła pozycyjne

Światła pozycyjne powinny być zawsze sprawne, nigdy nie wiadomo co przyniesie los. Pamiętajmy zatem, że światła pozycyjne muszą być widoczne w nocy, oczywiście przy odpowiedniej przejrzystości powietrza z odległości około trzystu metrów. Dzięki temu, zasygnalizujemy innym użytkownikom dróg o naszym bieżącym położeniu. Czujmy się zatem bezpieczni na naszych drogach!

Zobacz również:

Światła drogowe
Światła do jazdy dziennej

© Wszystkie prawa zastrzeżone dla: Światła do jazdy dziennej 2012-do teraz