światła postojowe

ŚWIATŁA POSTOJOWESamochód to niezwykle przydatna rzecz. W dzisiejszym świecie nie wyobrażamy sobie życia bez własnych czterech kółek. Auto przydaje się niemalże każdego dnia. Jazda do pracy własną bryką jest bardzo przyjemną czynnością. Nikt przecież nie lubi zatłoczonych autobusów i tramwajów. Własny transport to jest to! Zdarza się jednak, że sympatyczna jazda autkiem, w jednym momencie może zamienić się w mało przyjemną podróż. Pogoda potrafi zmieniać się niczym w kalejdoskopie. Rano świeci słońce, po południu zaskoczyć nas może burza z piorunami. W momencie, gdy natrafimy na ograniczoną widoczność na drodze, mamy prawo włączyć światła postojowe.

Jak zamontować światła do jazdy dziennej ?Światła na postoju

Wszystko winno odbywać się w czasie postoju oraz w czasie zatrzymania pojazdu. Pamiętajmy jednak, że nie zawsze będziemy mogli skorzystać z tejże możliwości. Kiedy zatem dopuszcza się włącznie powyżej wymienionych świateł? Światła postojowe włączamy zawsze, gdy na zewnątrz panuje nieodpowiednia widoczność. Tego rodzaju zabieg możemy wykonać jedynie od strony środka jezdni. Pamiętajmy również, że pojazd nie może być w tym czasie złączony żadną przyczepą, ani też przekraczać sześciu metrów. Wytyczne te warto wziąć sobie do serca, by nie stwarzać zagrożenia na drodze.

Zobacz również oświetlenie schodów na schody w tuPolecam - Tupolecam.pl - Serwis dobrych wnętrz

Jak włączyć światła postojowe ?

światła postojowe

Jak włącza się światła postojowe? To naprawdę nic trudnego! Włączamy je tak, jak dwa kierunkowskazy i co ważne, przy unieruchomionym silniku. Pamiętajmy o tej regule! Światła postojowe nie są obowiązkowymi częściami należącymi do pojazdu.

Zobacz również:

Światła do jazdy dziennej

© Wszystkie prawa zastrzeżone dla: Światła do jazdy dziennej 2012-do teraz