światła krótkie

ŚWIATŁA MIJANIA - ŚWIATŁA KRÓTKIEŚwiatła mijania to obowiązek nałożony na kierowców, wzbudzający wiele kontrowersji, będący tematem wielu rozmów. Cóż, możemy bez końca debatować, jednak co przepis, to przepis. Nie należy z nim polemizować, jedyne co należy, to go po prostu przestrzegać. Wszyscy wiemy, że w naszym kraju obowiązuje całodobowa i całoroczna jazda z włączonymi światłami mijania. Jednak nie wszyscy zgadzają się z tą zasadą. Dlaczego? Z prostej przyczyny oczywiście. Tego rodzaju oświetlenie to niezwykle droga sprawa. Każdy przecież chciałby odrobinę zaoszczędzić. Niestety, w takiej rzeczywistości nie jesteśmy w stanie odłożyć paru groszy, tak na później, na czarną godzinę, tak po prostu. Wszystkie zarobione pieniądze, najczęściej ulatują w oka mgnieniu, nie wiemy nawet w którym momencie cała pensja została wydana na najpilniejsze potrzeby.

Światła mijania to niewątpliwie i niezaprzeczalnie, większe zużycie paliwa oraz większe zużycie żarówek (częstsze ich wymienianie) a co za tym idzie, więcej wydatków. Respektujemy jednak nałożony na nas – kierowców obowiązek, z prostej przyczyny, nie chcemy bowiem wpędzić się w dodatkowe koszty. Jakie mianowicie? A mianowicie mandaty i sankcje karne za nieprzestrzeganie prawa. Lepiej włączać światła, niż borykać się z późniejszymi konsekwencjami naszych nieprzemyślanych czynów.

Jak zamontować światła do jazdy dziennej ?Muszą być włączone zawsze

Światła mijania należy włączać zawsze w dzień, w przypadku, gdy pojazd jakim poruszamy się po drogach, nie jest wyposażony w światła do jazdy dziennej. Tego rodzaju oświetlenie posiada jednak jedną, dość poważną wadę. Jaką? Permanentne oślepianie innych użytkowników dróg, to prawdziwa zmora na naszych jezdniach. Oślepiając jadącego z naprzeciwka kierowcę, przyczyniamy się do pogorszenia jego widzenia, a co za tym idzie, do zmniejszenia komfortu jazdy. Oby tego rodzaju zamroczenie nie spowodowało niebezpiecznego w skutkach wypadku.

Może zainteresują Cię również halogeny sufitowe do domu. Kliknij tupolecam.pl/sufity-napinane/halogeny-sufitowe - Uzewnętrzniamy wnętrza

Za i przeciw...

światła mijania

Światła mijania posiadają zarówno zagorzałych przeciwników, jak i zwolenników. Nie ma się co dziwić, zawsze znajdzie się ktoś na TAK i ktoś na NIE. Zdania w każdej kwestii są podzielone. Wielu kierowców, by odrobinę zaoszczędzić i czuć się bezpieczniej na drodze, stawia na światła do jazdy dziennej. Dzięki takiemu rozwiązaniu można żyć dużo lepiej i łatwiej. Światła dzienne to mniejsze zużycie paliwa i żarówek w samochodzie, to również pewność, że nie oślepimy nadjeżdżającego z naprzeciwka innego użytkownika drogi. Tego rodzaju oświetlenie zyskuje coraz większą popularność, jednak w dalszym ciągu większość kierowców korzysta ze świateł mijania.

Zobacz również:

Światła pozycyjne
Światła do jazdy dziennej

© Wszystkie prawa zastrzeżone dla: Światła do jazdy dziennej 2012-do teraz