światła drogowe

ŚWIATŁA DROGOWEŚwiatła drogowe, tzw. światła długie to wyposażenie samochodu używane wyłącznie od zmierzchu do świtu. Pod żadnym pozorem nie należy włączać ich podczas dnia. Do czego służy nam tego rodzaju oświetlenie? Przede wszystkim do rozjaśnienia nam drogi przed pojazdem, czyli jednym słowem, do oświetlenia jezdni. Pamiętajmy jednak, by umiejętnie posługiwać się światłami drogowymi. Nie możemy zatem dopuścić do sytuacji, w której nadjeżdżający z naprzeciwka kierowca zostanie oślepiony, czego skutkiem będzie wypadek. Włączając światła drogowe, musimy być niezwykle czujni i ostrożni.

Jak zamontować światła do jazdy dziennej ?Kultura na drodze

Gdy zauważymy pojazd poruszający się po drugiej stronie ulicy, jesteśmy zobowiązani przełączyć światła drogowe na te mijania. Taka sama zasada obowiązuje w chwili, gdy zbliżamy się do pojazdu szynowego bądź pojazdu komunikacji wodnej. Niedostosowanie się do panujących na drodze zasad, może być groźne w skutkach. Warto zatem postępować zgodnie z przepisami.

Może zainteresują Cię również lampy ogrodowe. Kliknij www.tuPolecam.pl - Serwis dobrych wnętrz

Ułatwienie podczas nocnej jazdy

światła drogowe

Światła drogowe to ułatwienie podczas nocnej jazdy samochodem. Włączenie tzw. świateł długich pozwala ocenić kierowcy co aktualnie dzieje się na drodze przed pojazdem. Tego rodzaju oświetlenie to zaleta, ale tylko wówczas, gdy z naprzeciwka nie nadjeżdża inny pojazd. Wszystko jest dla ludzi, każde ułatwienie ma przyczyniać się do polepszenia komfortu jazdy, musimy jednak respektować pewne wytyczne, bez których tragedia murowana. Światła drogowe przewidziane są dla mądrych kierowców, którzy oprócz świateł, włączają również myślenie.

Zobacz również:

Światła postojowe
Światła do jazdy dziennej

© Wszystkie prawa zastrzeżone dla: Światła do jazdy dziennej 2012-do teraz